Sziget Fesztivál: Geszti tölti ki a „mínusz egyedik” napot
Az augusztus 10. és 15. között zajló rendezvény programja 90-95 százalékban összeállt, a nulladik nap műsoráról még folynak a tárgyalások.
Az augusztus 10. és 15. között zajló rendezvény programja 90-95 százalékban összeállt, a nulladik nap műsoráról még folynak a tárgyalások.
Az ötszörös Grammy-díjas és háromszoros Ivor Novello-díjas R&B-, soul- és dzsesszénekesnő Amy Winehouse is fellép idén a Sziget fesztivál Nagyszínpadán - közölte a szervezőiroda.
Nem olcsó mulatság a nyári fesztiválozás, ezért jó, ha előre tudjuk, mennyivel kell számolnunk. Összehasonlításképpen íme néhány szomszédos ország kínálata is.
Európa öt legjobb fesztiválja közé sorolta a Sziget Fesztivált a The Independent című patinás brit napilap ajánlójában.
Bár a Sziget szervezőinek sikerült megállapodniuk Tarlós István főpolgármesterrel a közterület-használati díjról, annak tervezett szigorúbb behajtása más budapesti rendezvényeket is érzékenyen érinthet. Ráadásul továbbra is kérdéses, mennyit kellene fizetniük az ingyenesen látogatható kulturális rendezvényeknek.
A Fővárosi Közgyűlés következő, februári ülésének napirendjére veszik az óbudai Sziget fesztivállal kapcsolatos szerződést - mondta Tarlós István főpolgármester a testület hétfői ülésén.
Tarlós István és Gerendai Károly megállapodása szerint a Sziget Kft. 50 millió forint plusz áfát fizet közterület-használat címén a fővárosnak.
Az üzenet elszomorító: ha valaki valami nagyot épít, annak az értékeire a magyar állam előbb-utóbb szemet fog vetni. Ebből sokan azt a következtetést fogják levonni, hogy Magyarországon nem érdemes építeni semmit.
A Sziget után a Nemzeti Vágta megrendezése is veszélybe került, mert a főváros százmilliós területhasználati díjat szeretne. Időközben közeledtek az álláspontok a Sziget szervezői és az önkormányzat között, de ezentúl minden területhasználatért fizetni kell majd – írja a Napi Gazdaság mai száma.
A Sziget fesztivál főszervezője szerint közeledtek az álláspontok a rendezvény megtartásával, illetve a fizetendő közterület-használati díjjal kapcsolatban a budapesti városvezetéssel tartott hétfői megbeszélésen. Pénteken újabb egyeztetést tartanak az ügyben.
A Yourope egyesület nyílt levelében olyan értékes jelenségként írja le a Sziget Fesztivált, amely Magyarország jó hírét terjeszti a kulturális világban, ezért kérik Tarlóstól a területhasználati díjról szóló döntés megváltoztatását.
Felkavarta az indulatokat Tarlós István azon kijelentése, hogy a jövőben a Sziget nem ingyen kapja meg a Hajógyári-szigetet a fesztivált szervező társaság, hanem azért területhasználati díjat kell fizetniük.
A Magyar Szállodaszövetség megdöbbent a főpolgármester szándékán, mely szerint egy milliárdos területhasználati díjat szednének be a Sziget Fesztiváltól.
Tarlós István szerint a város jelenlegi pénzügyi helyzetében véget kell vetni az ingyenes szolgáltatásoknak. A főpolgármester a Sziget Fesztiváltól beszedendő közterület-használati díjjal kapcsolatban csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette: az nem lehet, hogy egyesek kapnak ingyenességet, mások meg nem.
A Sziget Szervezőiroda vezetője értetlenül áll a Fővárosi Önkormányzat által a fesztiválra kiróni tervezett közterület-használati díj bevezetése előtt - számol be az InfoRádió.
A főváros vezetése úgy döntött, a jövőben nem biztosítja ingyen a Sziget Fesztiválnak a területet, hanem közterület-használati díjat kér - mondta György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes kedden sajtótájékoztatón.
Többek közt egy kisbusszal járta az európai fesztiválokat az a román zsebtolvaj banda, amelynek nyolc tagját a Sziget fesztiválon fogták el a budapesti zseblopási nyomozók, társaikat pedig az ő akciójuk alapján juttatták rács mögé Ausztriában és Németországban. A nem mindennapi sikeres nyomozásról csak nem rég adott hírt a rendőrség.
Az Econet.hu Nyrt.-ben készpénzbefizetéssel emel tőkét Nobilis Kristóf és Héjja Róbert magyar befektető, a pénzből a cég 26 százalékról 51 százalékra növeli részesedését a Gerendai Károly érdekeltségeként számon tartott Sziget Kft.-ben – írja mai lapszámában a Népszabadság.
A Sziget Fesztivál bejáratánál felállított ellenőrző-áteresztő ponttól üldözték a rendőrök azt az autóst, aki több kerületen keresztül menekült, míg végül Zuglóban elfogták. A férfi ittas volt, s jogosítvánnyal sem rendelkezett - értesült a HavariaPress.
Eszembe jutottál címmel Cseh Tamás emléke előtt tisztelegnek a magyar zenei élet képviselői. A számos előadót és zenekart felvonultató tisztelgő-albumhoz kapcsolódva film is készül. A Sziget Nulladik napján ötórás koncerttel emlékeznek Cseh Tamásra. Marton László Távolodó az ikonná vált szerző-előadóra emlékezik.